FLAŞ! TBMM'ye sunuldu, emekliye 8 bin 500 lira. Emeklileri sevindirecek gelişme kabul edilirse Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı arasında hesaplara yatacak. Emekli ikramiyeleri ne zaman hesaplara yatacak?

Emekliler son olarak 2022 ocak ayında zam almıştı. Alınan zam oranı ise asgari ücretliler ve memurlar kadar olmamıştı. İşte TBMM'ye sunulan bir teklif yasalaştığı taktirde emeklilerin cebine tam olarak üç ay içinde 8 bin 506 liralık bir ödeme yatmış olacak. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kabul edildiği taktirde yüzde 400'lük bir artış yaşanacak.

Google Haberlere Abone ol
FLAŞ! TBMM'ye sunuldu, emekliye 8 bin 500 lira. Emeklileri sevindirecek gelişme kabul edilirse Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı arasında hesaplara yatacak. Emekli ikramiyeleri ne zaman hesaplara yatacak? - Resim: 4

Teklifin yasalaşması halinde emeklilere Ramazan ve Kurban Bayramlarında verilen 1100 liralık ikramiye, 4 bin 253 liraya çıkarılacak. Emekliler bu yıl mayıs ayında Ramazan bayramı ikramiyesini, temmuz ayında da Kurban bayramı ikramiyesini alacak. Teklif kabul edildiği takdirde mayısta 4253, temmuz ayında da 4253 lira maaşlara yatacak. Böylece üç aylık bir dönemde emeklilerin cebine 8 bin 500 lira para yatmış olacak.

SIRADAKİ GALERİ

FLAŞ! EYT için kesin tarih verildi FLAŞ! EYT için kesin tarih verildi