FLAŞ! TBMM'ye sunuldu, emekliye 8 bin 500 lira. Emeklileri sevindirecek gelişme kabul edilirse Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı arasında hesaplara yatacak. Emekli ikramiyeleri ne zaman hesaplara yatacak?

Emekliler son olarak 2022 ocak ayında zam almıştı. Alınan zam oranı ise asgari ücretliler ve memurlar kadar olmamıştı. İşte TBMM'ye sunulan bir teklif yasalaştığı taktirde emeklilerin cebine tam olarak üç ay içinde 8 bin 506 liralık bir ödeme yatmış olacak. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kabul edildiği taktirde yüzde 400'lük bir artış yaşanacak.

Google Haberlere Abone ol
FLAŞ! TBMM'ye sunuldu, emekliye 8 bin 500 lira. Emeklileri sevindirecek gelişme kabul edilirse Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı arasında hesaplara yatacak. Emekli ikramiyeleri ne zaman hesaplara yatacak? - Resim: 3

Emeklilere Ramazan ve Kurban Bayramında verilen ikramiyenin 1100 liradan 4 bin 253 liraya çıkarılması istendi. CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer tarafından hazırlanan kanun teklifinde, “Yaşanan zamlar karşısında aldıkları zam oranlarının yetersiz kaldığı ve sürecin artık açlık ve muhtaçlık sürecine doğru ilerlediği dile getirilmesine rağmen iktidar tarafından bu sorunlara kulak tıkanmıştır” denildi.