Fiyatı gören vatandaşlar gözlerine inanamadı: Ayçiçek yağında kuyruk oluşturacak indirimler başladı. 5 litre ayçiçek yağı 135 TL'ye düştü, yetişen alıp kasaya koştu. İşte detaylar

Tüm Türkiye’deki Tarım Kredi Marketlerinde büyük indirim başladı. 5 litre sıvı yağ fiyatı 135 TL’ye kadar düştü. Böyle olunca da Ayçiçek yağ rafları resmen boşalmış oldu. Konuya ilişkin tüketici Konfederasyonu Başkanı Aydın Ağaoğlu tarafından açıklama geldi.

Google Haberlere Abone ol
Fiyatı gören vatandaşlar gözlerine inanamadı: Ayçiçek yağında kuyruk oluşturacak indirimler başladı. 5 litre ayçiçek yağı 135 TL'ye düştü, yetişen alıp kasaya koştu. İşte detaylar - Resim: 3

AYÇİÇEK YAĞI UCUZLADI REYONLAR BOŞALDI

Ağaoğlu, vatandaşlara toplu alımdan kaçınma uyarısında bulunarak şöyle konuştu: “Genel olarak ortalama yüzde 13-15 bandında bir indirim görüyoruz burada. Ama sıvı yağ, en çok tükettiğimiz beş litrelik ayçiçek yağı 163 lirayken, 147 liraya düşmüş ve maalesef reyonlarda kalmadı. Sabah erken saatlerde, mağaza açılmadan kuyruk olan vatandaşlar hiç istemediğimiz, yapmamaları gereken şeyi yaptılar.”

FİYATLAR DAHA DA DÜŞECEK

“O yapmamaları gereken şey toplu alım. Toplu aldılar. Ucuz buldular. Ama vatandaşlar arz talep dengesini kendi aleyhlerine olacak şekilde zorladılar. Vatandaşlara sesleniyorum; bu fiyatlar daha da düşecek, indirim yapılan ürün çeşitleri daha da artacak. Bu nedenle fazla almasınlar azar azar alsınlar. İhtiyaçlarından fazla almaları piyasada fiyatların yükselmesine yol açabilir”

SIRADAKİ GALERİ

Hasta kabul kayıt görevlisi alımları başladı Hasta kabul kayıt görevlisi alımları başladı