EYT'de son dakika prim çıkışı. Bakan Vedat Bilgin açıkladı. Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili açıklama yapan Bilgin'den prim günü açıklaması geldi: Bunu eşitlememiz lazım

Kabine, Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili harekete geçti ve bununla ilgili çalışmalar başladı. Ocak ayından önce Meclis'e gelmesi beklenen EYT sorununun nasıl çözüleceği yönünde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den bir son dakika açıklaması geldi. Bilgin, "Prim gün sayısındaki farklılık ciddi bir sorun" dedi ve nasıl bir çalışma yapılacağını açıkladı.

Google Haberlere Abone ol
EYT'de son dakika prim çıkışı. Bakan Vedat Bilgin açıkladı. Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili açıklama yapan Bilgin'den prim günü açıklaması geldi: Bunu eşitlememiz lazım - Resim: 1

Bakan Bilgin, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonunun (TESK) Mesleki Eğitim ve Geliştirme Kurulu Toplantısına katıldı. Burada bir konuşma yapan Bakan Bilgin önemli mesajlar verdi.

Bakan Bilgin, "Geçtiğimiz dönem asgari ücrete tarihin en yüksek oranında zam yaptık. Temmuzda da yaptık. Aralık geliyor, aralıkta da yapacağız. Biz, çalışanlarımızı, emekçilerimizi enflasyonun tahribatından kurtaracağız. İnsanlarımızı rahatlatmamız lazım." dedi.

Bakan Bilgin daha sonra EYT ile ilgili çalışma konusunda da bilgi verdi.