EYT'de kritik tarih açıklandı: 26 Aralık 2022. EYT düzenlemesi ertelendi mi? Emeklilikte Yaşa Takılanlar'ı ilgilendiren tarihi duyurdular

Son gelen kulis bilgilerine EYT ile ilgili düzenlemenin 2023 yılına sarktığı. EYT'lileri hayal kırıklığına uğratan bu açıklamalardan sonra Sabah gazetesinde EYT'nin ne zaman çıkacağı yönünde bir haber çıktı ve bununla ilgili bir tarih verildi.

Google Haberlere Abone ol
EYT'de kritik tarih açıklandı: 26 Aralık 2022. EYT düzenlemesi ertelendi mi? Emeklilikte Yaşa Takılanlar'ı ilgilendiren tarihi duyurdular - Resim: 1

AK Parti'den EYT takvimi ile ilgili açıklama geldi. Buna göre EYT düzenlemesi ile ilgili Meclis takvimi Ocak ayında başlayacak. Böylece 'EYT ne zaman çıkacak' sorusu yanıt bulmuş oldu.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili TBMM'de yaptığı yeni açıklamada, "EYT ile ilgili çalışmayı da tüm paydaşların görüşlerini dikkate alarak titizlikle yürütüyoruz. Çalışmanın detayları Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından zamanı gelince kamuoyuna açıklanacaktır." ifadelerini kullanmıştı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin öncülüğünde yapılacak EYT'de çözüm rotası çizildi. EYT düzenlemesi için artık son viraja girilirken, yasanın burada işçi-işveren ve devleti direkt ilgilendirmesinden dolayı Bakanlık ince eleyip sık dokuyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin TBMM'de Bakanlığın bütçe görüşmeleri için konuşma yaparken milyonların merakla beklediği açıklamayı yaptı. Bakan Bilgin'in açıklamalarından öne çıkanlar madde madde şöyle: