EYT'de geri sayım başladı. Düzenleme TBMM'ye geliyor. EYT 5 adımda yasalaşacak İşte SSK ve Bağ-Kur EYT emeklisi hesaplaması

Emeklilikte Yaşa Takılanlar için hazırlanan düzenleme için 5 adımlı yasalaşma aşaması bu hafta başlıyor. EYT düzenlemesinde kanun teklifi metinleri son şeklini aldıktan sonra Meclis'e gelecek. Bu hafta başlaması beklenen Meclis Plan Bütçe Komisyonu'ndan sonra EYT yasa taslağı oylanacak.

Google Haberlere Abone ol
EYT'de geri sayım başladı. Düzenleme TBMM'ye geliyor. EYT 5 adımda yasalaşacak İşte SSK ve Bağ-Kur EYT emeklisi hesaplaması - Resim: 1

Milyonlarca vatandaşın mağduriyetini ortadan kaldıracak Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesi için heyecanlı geri sayım başladı. Buna göre EYT'de 5 adımlı yasalaşma aşaması bu hafta başlıyor.

Kanun teklifi son şeklini aldıktan sonra Meclis Plan Bütçe Komisyonu'nda görüşülmeye başlanacak.

EYT mağdurlarının "EYT ne zaman çıkacak?" "EYT ne zaman yasalaşacak?" sorularının yanıtları bu hafta sona eriyor. Düzenleme milyonlarca işçi, işveren ve kamuyu direkt ilgilendirdiğinden yetkililer ince eleyip sık dokuyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı emeklilik işlemleri için altyapıyı hazırladı.

Sabah gazetesindeki habere göre 5.3 milyon memuru ilgilendiren 3600 ek gösterge düzenlemesi sonrası sözleşmeliye kadro ve EYT düzenlemesi öncelik gündem halini aldı. Sözleşmeli memurlara kadro düzenlemesi Meclis aşamasını tamamladı. Sıra EYT yasasına geldi. Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Kökten çözüm' talimatı sonrası AK Parti milletvekilleri ilgili Bakanlıklarla beraber hummalı bir çalışma gerçekleştiriyor.

Kaynak: Medyatava