EYT'de en kritik hafta geldi. Kim ne kadar maaş alacak, EYT yasası ne zaman yürürlüğe girecek. EPT krizi çıkacak AK Partili Bülent Turan net konuştu: Prim 5 bin güne düşmeyecek

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesinde son günler. Geçtiğimiz hafta Plan ve Bütçe Komisyonu'ndan geçen EYT tasarısının Genel Kurul'da görüşüleceği tarih tv100 canlı yayınında AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan tarafından açıklandı. Ancak EYT'lileri çok üzecek bir açıklama daha geldi. AK Partili Bülent Turan, EPT mağduriyetinin yaşanacağını son açıklamasıyla kanıtlamış oldu.

Google Haberlere Abone ol
EYT'de en kritik hafta geldi. Kim ne kadar maaş alacak, EYT yasası ne zaman yürürlüğe girecek. EPT krizi çıkacak AK Partili Bülent Turan net konuştu: Prim 5 bin güne düşmeyecek - Resim: 1

Emeklilikte Yaşa Takılanlar sorununu ortadan kısmen de olsa kaldıracak yasa tasarısında en kritik haftaya girildi. Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'ndan geçen tasarı önümüzdeki hafta Genel Kurul'da görüşülecek. Akıllara takılan soru ise EYT emeklisi ne kadar maaş alacak ve EYT'de prim şartı değişecek mi oldu.

AK Partili Bülent Turan, tv100'de katıldığı canlı yayında EYT tasarısı ile ilgili çok net ve önemli açıklamalarda bulundu. EYT düzenlemesine göre 9 Eylül 1999'dan öncesi sigortalı olanlar, prim gün sayısını ve yılını doldurdularsa emekli olabilmelerinin önü açılıyor.

Öte yandan EYT’nin Meclis Genel Kurulu’na geleceği tarih ise belli oldu. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan tv100'deki canlı yayında, "EYT düzenlemesini önümüzdeki hafta salı günü Genel Kurul gündemine almayı planlıyoruz" dedi.


Kaynak: Medyatava