EYT emeklisine resmen para yağacak. EYT'lilere dört ödeme birden yapılacak: Çift maaş, banka promosyonu ödemesi ve bayram ikramiyesi. Peki EYT'liler maaşlarını ne zaman alacak?

EYT yasası Mart başında yürürlüğe girdi. Yaklaşık 2.2 milyon EYT mağdurunun yararlanacağı düzenleme kapsamında emekli olmak için bugüne kadar 1.5 milyon kişi başvuru yaptı. EYT emeklileri bugünden itibaren tüm haklarını alacak. EYT emeklilerine ilk maaşlarını aldıklarında 4 ödeme birden alacak. Peki EYT'de ilk maaş ödeme takvimi nasıl olacak? EYT emeklileri hangi ödemeleri alacak?

Google Haberlere Abone ol
EYT emeklisine resmen para yağacak. EYT'lilere dört ödeme birden yapılacak: Çift maaş, banka promosyonu ödemesi ve bayram ikramiyesi. Peki EYT'liler maaşlarını ne zaman alacak? - Resim: 1

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 2022 yılının son günlerinde müjdesi verilen Emeklilikte Yaşa Takılanlar düzenlemesi Mart ayı başında Meclis'ten geçerek yasalaştı. 3 Mart'tan bugüne kadar yaklaşık 1.5 milyon EYT mağduru emekli olabilmek için başvuruda bulundu. Başvuruda bulunan EYT'lilerin emekli maaşları bağlanmaya başladı.

Mart ayı içerisinde başvuru yapan tüm EYT'lilerin hak edişlerini 1 Nisan'dan itibaren almaya başlayacak. Şimdi EYT emeklilerinin en çok sorduğu soru maaşlar hesaplara ne zaman yatacak, EYT'lilerin ödeme takvimi nasıl olacak? 

EYT'lilerin ilk maaşlarıyla beraber 4 farkı ödeme alacakları kesinleşmiş oldu. Sabah gazetesinde yer alan habere göre emekli maaşı bağlanan EYT'lilere SGK'dan SMS ile bildirim yapılacak. Bazı teknik aksaklıklar nedeniyle SMS ulaşmadıysa EYT'liler e-Devlet ekranına girdiklerinde Sosyal Güvenlik Kurumu DYS Evrak Takip ekranında başvuru durumunu sorgulayabilecek.