Erdoğan en zor seçimine gireceğinin farkında diyen Barış Yarkadaş yazdı: AK Parti'de hayal kırıklığı yaratan fotoğraflar

Cumhurbaşkanlığı seçimi hakkında bir yazı kaleme alan Gazeteci Barış Yarkadaş, bugünkü köşe yazısında AK Parti'nin İstanbul'da düzenlediği toplantılardan fotoğraf paylaştı. "Kamuoyu araştırlamarı AKP’nin ‘’çekirdek seçmenine doğru’’ küçüldüğünü gösteriyor" ifadelerini kullanan Yarkadaş, Esenler, Kağıthane, Üsküdar'dan fotoğraflar yazısına ekledi. İşte Barış Yarkadaş'ın yazısından dikkat çeken bölümler:

Google Haberlere Abone ol
Erdoğan en zor seçimine gireceğinin farkında diyen Barış Yarkadaş yazdı: AK Parti'de hayal kırıklığı yaratan fotoğraflar - Resim: 1

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin teşkilatlarına “Yaz aylarında da sahada olun’’ talimatı verdi.
Malum; 2023 seçimleri geliyor…
AKP Genel Başkanı Erdoğan, hayatının en zor seçimine gireceğinin farkında… Zira; ekonomik buhran geniş halk yığınlarının hayatını olumsuz etkiliyor. Açlık ve yoksulluk git gide artıyor. Erdoğan’ın masasına giden tüm kamuoyu araştırmaları, AKP’nin ‘’çekirdek seçmenine doğru’’ küçüldüğü ve daha önce AKP’ye oy vermiş önemli bir seçmen kesiminin ise kendisini “kararsız’’ olarak ifade ettiğini gösteriyor.

İSTANBUL TEŞKİLATI SAHADA AMA...

Erdoğan bu tabloyu tersine çevirebilmek ve seçmen kitlesine moral verebilmek için teşkilatların sahada olmasını istiyor. Erdoğan’ın talimatını hayata geçiren ilk teşkilat İstanbul İl Başkanlığı oldu. AKP İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, “Yüz Yüze 100 Gün’’ adlı bir kampanya başlattıklarını belirterek, kentteki tüm ilçelerde belediye başkanları, milletvekilleri ve il yönetim kurulu üyelerinin katılacağı açık hava toplantıları düzenleyeceklerini duyurdu.