Enflasyon verileri sonrası dolar için korkutan tahmin! Selçuk Geçer 'ilk hedef 18.80' dedi, olacakları sıraladı. Patlama için tarih verdi: Bomba gibi patlayacak

Ağustos ayı enflasyon verileri açıklandı. Tüketici Fiyat Endeksi eylülde yüzde 3,08 artarken, yıllık bazda yüzde 83,45 oldu. Enflasyon yıllık bazda yüzde 83,45 oldu. Veriler sonrası dolar yeniden 18.56'yı gördü. Peki bundan sonra ne olacak?

Google Haberlere Abone ol
Enflasyon verileri sonrası dolar için korkutan tahmin! Selçuk Geçer 'ilk hedef 18.80' dedi, olacakları sıraladı. Patlama için tarih verdi: Bomba gibi patlayacak - Resim: 1

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer, sık sık yaptığı ekonomiye açıklamaları ile gündeme geliyor. Özellikle döviz ve altın konularında tahminlerde bulunan Selçuk Geçer'in iddiaları genellikle doğru çıkıyor.

Selçuk Geçer, son yayınladığı videoda "Uyarıyorum" diyerek diyerek dolar kıtlığının derinleşeceğini söyledi. Dış ticaret açığının gittikçe aç arttığını belirten Selçuk Geçer, yüzde 100 dolar patlamasına hazır olun uyarısı yaptı.

Dış ticaretin Temmuz ayı itibariyle 1,7 milyar dolara geldiğini söyleyen Selçuk Geçer, geçen aydan bu yana yüzde 147'lik bir artış olduğunu söyledi. Faizlerin indirilmesine rağmen enflasyonun düşmediğini dile getiren Selçuk Geçer, hükümetin doları düşürerek ihracatı artırmaya çalıştığını iddia etti.

Selçuk Geçer'in iddiasına göre ise bu durumun doğru çıkması mümkün değil. Selçuk Geçer ayrıca ithalat ile ihracat arasındaki makasın her geçen gün arttığını belirtti.