En meşhur besteleriyle ilgili şoke eden iddia... Ahmet Kaya'nın aranjörü müzisyen Osman İşmen açıkladı

200 yılında Paris'te hayatını kaybeden sanatçı Ahmet Kaya'nın besteleriyle ilgili dikkat çekici bir iddiada bulunuldu. Kaya'nın aranjörü müzisyen Osman İşmen yıllar sonra konuştu ve Ahmet Kaya'nın en meşhur besteleriyle ilgili flaş iddiayı dile getirdi.

Google Haberlere Abone ol
En meşhur besteleriyle ilgili şoke eden iddia... Ahmet Kaya'nın aranjörü müzisyen Osman İşmen açıkladı - Resim: 1

Ahmet Kaya'nın aranjörü müzisyen Osman İşmen, Ahmet Kaya’nın en meşhur besteleri ile ilgili şoke eden açıklamalar yaptı.

Zeki Müren, Bülent Ersoy, Sibel Can, İbrahim Tatlıses, Orhan Gencebay, Ferdi Özbeğen, Sezen Aksu, Ahmet Kaya ve Selda Bağcan gibi Türkiye’nin en önemli sanatçılarının albümlerinde aranjörlük yapan aranjör ve besteci Osman İşmen, ses sanatçısı ve magazin yazarı Onur Akay’ın internet sitesine özel bir röportaj verdi.

Bugüne kadar 800 albüm ve 10 bine yakın beste yaparak Türkiye’de bir rekora da imza atan Osman İşmen, Ahmet Kaya’nın en meşhur besteleri ile ilgili şoke eden açıklamalarda bulundu.

İşmen, “İsmim geçmeyen Ahmet Kaya’nın 5 tane bestesi benimdir. Ahmet politik bir sanatçı olduğu için, ne zaman ve hangi şarkıdan mahkeme açılacak, dava olacak belli değildi. Bende hep bu durumlardan uzak durmuşumdur. Kendi adıma albümlerde o dönem ismimi kullanmak istemedim. Onun için gizledim. Mesela ‘Cinayet Saati’ mahkemelik olmuştu o zaman. Atilla İlhan'ın sözleridir… O zaman bir sözden bile mahkeme açılabiliyordu. Yani Ahmet'in adını yazmıştık ama öldükten sonra maalesef eşi hepsine sahip çıktı ve sahiplendi. “Türkiye’de Ahmet Kaya bestesi olarak bilinen hangi 5 şarkının bestesi aslında size ait?” sorusuna, “Tedirgin, İlahi, Haydar, Cinayet Saati, Beni Vur benim bestelerimdi…” cevabını vererek en çok bilinen ve dinlenen şarkıları saydı.

Etiketler ahmet kaya onur akay