Emekliye bayram ikramiyesi şoku. Ramazan ve Kurban Bayramı ikramiyesinde karar çıktı, Akbank emeklisine kötü haber geldi

Kurban Bayramı ve Ramazan Bayramı ikramiyeleriyle ilgili Akbank'tan emekliyi şoke edecek bir uygulama geldi. Dava açanlara emekli ikramiyesi verilmedi.

Google Haberlere Abone ol
Emekliye bayram ikramiyesi şoku. Ramazan ve Kurban Bayramı ikramiyesinde karar çıktı, Akbank emeklisine kötü haber geldi - Resim: 1

Akbank'ın emeklilerle ilgili aldığı kararı bankanın sosyal güvencesi olan Aksandık duyurmuştu. Uzun bir süredir Akbank emeklilerinin verdiği hukuki mücadele sonuç verdi ve Akbank emeklileri, geçmiş dönem bayram ikramiyelerini faiziyle birlikte alacak. Konu ile ilgili olarak Akbank emeklilerinin sosyal güvencesi Aksandık’tan yapılan açıklama şöyle denilmişti:

Değerli emeklilerimiz, sandığımız 2018-2022 yıllarına ilişkin bayram ikramiyelerini geriye dönük yasal faizleriyle birlikte siz kıymetli emeklilerimize ödeme kararı alınmıştır. SGK uygulamasına paralel olarak önümüzdeki dönemlerde de bu uygulamaya devam edilecek olup, birikmiş ödemelerin ekim ayı sonuna kadar yapılması planlanmaktadır.

İşte bununla ilgili Akbank emeklisine şok bir haber geldi.