Emekliye 8 bin TL maaş TBMM'ye sunuldu. Asgari ücretin 8500 lira olmasından hemen sonra yeni gelişme. En düşük emekli aylığı alanların maaşına ne kadar zam gelecek?

Asgari ücret 5500 liradan 8500 liraya çıkarıldı. Yeni asgari ücret 1 Ocak tarihinden itibaren geçerli olacak. Asgari ücretlilere yapılan yüzde 55 oranındaki zamdan sonra emekliler de bu oranda bir zam talebinde bulundu. İşte bununla ilgili bir gelişme yaşandı, TBMM'ye kanun teklife verildi.

Google Haberlere Abone ol
Emekliye 8 bin TL maaş TBMM'ye sunuldu. Asgari ücretin 8500 lira olmasından hemen sonra yeni gelişme. En düşük emekli aylığı alanların maaşına ne kadar zam gelecek? - Resim: 1

Yeni asgari ücret Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün yaptığı açıklamayla 5500 liradan 8500 liraya çıktı. Yüzde 55'e yakın artış yapılan asgari ücret zammı sonrası gözler emekli ve memur maaşlarının ne kadar olacağına çevrildi.

6 aylık enflasyon oranında zam alan emeklilere herhangi bir düzeltme yapılmadığı taktirde yüzde 17 oranında zam yapılacak. En düşük emekli aylığına da bu oran üzerinden artış yapılacak.

İşte bununla ilgili emeklileri özellikle en düşük yani 3500 lira alan emekliyi sevindirecek açıklama geldi konuyla ilgili hazırlanan kanun teklife TBMM'ye sunuldu.