Emeklinin ocak ayı maaş zammı netleşiyor. TÜİK eylül ayı enflasyon rakamlarını açıkladı üç aylık zam oranları belli oldu. Emeklilere ocak ayında ne kadar zam verilecek?

TÜİK eylül ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Emeklilere verilecek zam oranları da yavaş yavaş belli olmaya başladı. İşte üç aylık verilere göre emeklinin şimdiden garantilediği zam oranı...

Google Haberlere Abone ol
Emeklinin ocak ayı maaş zammı netleşiyor. TÜİK eylül ayı enflasyon rakamlarını açıkladı üç aylık zam oranları belli oldu. Emeklilere ocak ayında ne kadar zam verilecek? - Resim: 1

Emeklilere son olarak temmuz ayında yüzde 25 zam verilmiş ve en düşük emekli aylığı 7500 lira olmuştu. Emekliler bu zam tarihinden itibaren sürekli olarak iktidara seslerini duyurmaya çalıştı ve emekliye verilen zamların yetersiz olduğunu belirterek seyyanen zam istediler.

Bu konuda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de hükümete bir çağrı yapmış ve emeklilere seyyanen zam yapılmasını istemişti ancak bununla ilgili herhangi bir gelişme yaşanmadı.

Emekliler temmuz zammından beri bu konuda taleplerde bulunuyor ve TBMM açıldığı zaman maaşlarına düzeltme yapılmasını istiyor. Ancak Meclis açılmasıyla birlikte bununla ilgili herhangi bir somut açıklama gelmedi.

Emekliler ne kadar zam alacak?

Kaynak: Medyatava Haber Merkezi