Emeklinin cebine bu bayramda 6 bin TL girecek. Emekli bayram ikramiyeleriyle ilgili Ankara'da bu rakam konuşuluyor. 2023 emekli bayram ikramiyeleri ne kadar oldu?

Emeklilerin gözü kulağı hükümetten gelecek olan güzel haberde. Emekli bayram ikramiyelerinin miktarında artış olacak mı olmayacak mı? İşte bununla ilgili Ankara'da konuşulan Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı ikramiyeleriyle ilgili rakamları açıkladı.

Google Haberlere Abone ol
Emeklinin cebine bu bayramda 6 bin TL girecek. Emekli bayram ikramiyeleriyle ilgili Ankara'da bu rakam konuşuluyor. 2023 emekli bayram ikramiyeleri ne kadar oldu? - Resim: 1

2018 yılından beri uygulanan emekli bayram ikramiyeleriyle ilgili yeni bir gelişme... 2018'de iki bayramda da ayrı ayrı 1000 lira olarak ödenen bayram ikramiyeleri daha sonra 1100 lira olarak verilmeye başlanmıştı. Seçim öncesi emekli bayram ikramiyelerinin ne kadar olacağı belli oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları sonrası seçimin 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacağı ön görülürken Ankara'daki kulislerde seçim öncesi zam hazırlığı yapıldığı konuşuluyor. Kısa Dalga'daki köşesinde bir yazı kaleme alan Mehmet Çetingüleç, kulislerde konuşulanları yazdı.

Çetingüleç'e göre seçimler öncesi büyük bir zam dalgası geliyor. Asgari ücrete, memur ve emeklilere ek zam yapılacak. Emekli ikramiyeleri ise uçacak!

14 Mayıs'ta yapılacağı ön görülen seçimler öncesi Ankara kulisleri de hareketlendi. Kısa Dalga'dan Mehmet Çetingüleç, Ankara'da seçim kulislerini köşesinde yazdı.

Çetingüleç'in yazısına göre emekli ikramiyelerinden asgari ücret ve memur emekli maaşlarına kadar adeta bir ek zam yağmuru gelecek.

İktidar partilerinin oy oranlarının düşmesine paralel olarak zam oranlarının da yükseleceğini iddia eden Çetingüleç'in yazısından dikkat çeken bölümler şöyle: