Emeklileri heyecanlandıracak zam talebi. Milyonlarca emekliye bir nebze olsun nefes aldıracak maaş zammı

Memur ve emeklilere yüzde 30 zam yapılmıştı. Ancak yapılan zam ne memurları ne de emeklileri memnun etmedi. 2023 yılı için 5 bin 500 lira olarak uygulanmasına karar verildi. Emekli maaşı sadece açlık sınırının değil asgari ücretin de çok altında kalmış oldu. CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal emekli maaşları için harekete geçti. İşte Topal'ın emekliler için talep ettiği emekli maaşı...

Google Haberlere Abone ol
Emeklileri heyecanlandıracak zam talebi. Milyonlarca emekliye bir nebze olsun nefes aldıracak maaş zammı - Resim: 1

Milyonlarca emekli maaşından memnun değil. Enflasyon karşısında ise maaşlar her gün biraz daha eriyor. Ayçiçek yağından beyaz peynire market fiyatları cep yakıyor. Kırmızı et ise emekli için hayal oldu. Bir emekli maaşı sadece 22 kilo et alabiliyor. Evi kira olan bir emeklinin geçinmesinin imkanı yok. İstanbul ve Ankara gibi büyükşehirlerde kiralar asgari ücretin de üzerinde. Hal böyle olunca muhalefet emekli maaşları için harekete geçti.

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal önce emeklilikte yaşa takılanların (EYT) sorunlarını anlattı, staj mağdurlarını gündeme getirdi, "“Lütfen, EYT kanun teklifinde bunların da, bu staj mağdurlarının mağduriyetini de giderelim. Bir kez daha söylüyoruz: Kimileri parmağını kaybetti, kimileri gözünü kaybetti; zaten MHP’nin bu konuda da sözü var, destek verecekler. Şimdi EYT’liler sürekli bizi arıyor, artık oyalamayın ya. Kimileri kredi aldı, kimileri ödedi, yeter artık! Lütfen, bu konuda bir an önce girişim yapın, getirin, Veli Ağbaba’nın dediği gibi, biz bir saat içerisinde destek vereceğiz." dedi.

Topal daha sonra da emekli maaşları hakkında konuştu...