Emeklilere 10 bin TL promosyon verecekler. 2023 emekli banka promosyon rakamları EYT'lileri bekliyor. Üst düzey bir bankacıdan açıklama geldi, emekli promosyonlarında rekabet kızışıyor

Emekliler için sevindirici haber geldi, promosyonlar yeniden rekor seviyeye çıkacak. 2.5 milyon EYT'linin şubat ayında emekli olacağının hesabını yapan bankalar emekli banka promosyonalrı için harekete geçti.

Google Haberlere Abone ol
Emeklilere 10 bin TL promosyon verecekler. 2023 emekli banka promosyon rakamları EYT'lileri bekliyor. Üst düzey bir bankacıdan açıklama geldi, emekli promosyonlarında rekabet kızışıyor - Resim: 1

Geçen yıl emekli banka promosyonlarında tam anlamıyla bir rekabet yaşanmıştı. Özel bankalar arasında maaşını getirip, 3 yıllığına kalma sözü veren müşteriler için bankalar emekli banka promosyon ücretini 10 bin liraya kadar çıkarmışlardı.

Yılın son çeyreğinde ise bu rakamlar düştü ve ortalama olarak 7 bin lira bandına indi. Kamu bankaları arasında bulunan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank da bu dönem içerisinde 750 lira olan emekli promosyon rakamını güncellemiş ve 5 bin liraya kadar çıkarmıştı.

Türkiye'nin kanayan yarası haline gelen EYT sorununun çözülmesiyle birlikte bankalar arasında yeni bir yarış başlayacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdesini verdiği EYT ile 1999 öncesi sigorta girişi olan kadınlar 20, erkekler ise 25 yılı ve 5 bin prim gününü doldurmaları halinde emekli olabilecekler.

Erdoğan'ın açıklaması yaklaşık 2.5 milyon kişiyi ilgilendiriyor. Yasanın çıkmasıyla birlikte 2.5 milyon kişi emekli olabilecek. 

İşte bankalar da promosyon konusunda bunun hazırlığı içerisinde...