Emekliler Temmuz'da zam alamayabilir. Milyonlarca emekliyi şoke edecek açıklama geldi: Temmuz ayında emeklilerin çoğu enflasyon zammı alamayabilir işte nedeni

En düşük emekli maaşının 7 bin 500 liraya çıkması milyonlarca emekliyi sevindirmişti. Ancak Prof. Dr. Aziz Çelik'in açıklamaları sonrası bu sevinç kursaklarda kaldı. TBMM tutanaklarına göre açıklama yapan Prof. Aziz Çelik, temmuz ayında yapılacak zamdan yüz binlerce emeklinin yararlanamayabileceğini açıkladı.

Google Haberlere Abone ol
Emekliler Temmuz'da zam alamayabilir. Milyonlarca emekliyi şoke edecek açıklama geldi: Temmuz ayında emeklilerin çoğu enflasyon zammı alamayabilir işte nedeni - Resim: 1

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'ndan geçen emekli aylıklarının 7 bin 500 liraya, bayram ikramiyelerinin de 2 bin liraya çıkarılma kararının ardından milyonlarca emeklinin yüzü gülmüştü. Ancak bu sevinç maalesef çok uzun sürmedi.

Prof. Dr. Aziz Çelik, en düşük emekli maaşının 7 bin 500 liraya çıkarılması ile ilgili flaş bir açıklama yaptı. TBMM tutanakları üzerinden bir değerlendirme yapan Prof. Çelik, yüz binlerce emeklinin temmuz ayında yapılacak zamdan yararlanamayacağını iddia etti. Prof. Çelik açıklamasında en düşük emekli maaşının 7 bin 500 liraya çıkarılacağını ancak kök aylıkların aynı kalacağına dikkat çekti.