Emekli bayram ikramiyelerine yüzde 750 zam! TBMM'ye sunuldu. Emekli ikramiyesi 15 Bin TL. Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı ikramiyesine büyük zam geliyor! Emeklileri sevindirecek gelişme

Kurban bayramı yaklaşıyor ve bu bayramda emekliler 2 bin liralık bayram ikramiyesini bayramdan hemen önce alacaklar. Emeklilere her yıl iki defa verilen bayram ikramiyeleriyle ilgili bir son dakika gelişmesi yaşandı. İkramiyelerin 15 bin TL olarak ödenmesi için TBMM'ye kanun teklifi verildi.

Google Haberlere Abone ol
Emekli bayram ikramiyelerine yüzde 750 zam! TBMM'ye sunuldu. Emekli ikramiyesi 15 Bin TL. Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı ikramiyesine büyük zam geliyor! Emeklileri sevindirecek gelişme - Resim: 1

14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinden önce Türkiye'nin gündemindeydi. 

Hem partiler hem de cumhurbaşkanı adayları emekli vatandaşların sorunlarını çözmek için meydanlarda vaatler sunmuşlardı. 

Bu vaatlerden biri de emeklilere her yıl iki defa Ramazan bayramı ve kurban bayramında verilen ikramiyelerdi. Bilindiği gibi emekli ikramiyeleri ilk verilmeye başlandığında 1000 liraydı ve bu rakam daha  sonda 1100 TL olmuştu.

Son olarak 2023 yılı için belirlenen ikramiye tutarı ise 2 bin liraya yükseltilmişti.

Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ise seçimden hemen önce emeklilere verilen bayram ikramiyelerinin 15 bin liraya çıkarılacağı yönünde vaatte bulunmuş hatta ilk ödemenin kurban bayramında yapılacağını söylemişti.

İşte 15 bin liralık emekli ikramiyesiyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı.