Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman ödenecek? Ramazan Bayramı emekli ikramiyeleri. Emekli bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarih belli oldu. 2023 emekli bayram ikramiyesi ne kadar?

SKG ve Bağ-Kur emeklilerine yılda iki defa olmak üzere 1100 TL emekli bayram ikramiyesi ödeniyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den gelen son dakika açıklamasına göre emekli maaşları ve ikramiyeler artacak. Peki Ramazan bayramı ikramiyeleri ne zaman ödenecek? İşte merak edilen gelişme.

Google Haberlere Abone ol
Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman ödenecek? Ramazan Bayramı emekli ikramiyeleri. Emekli bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarih belli oldu. 2023 emekli bayram ikramiyesi ne kadar? - Resim: 1

Emeklilerin bayramlarda aldıkları ikramiye, Türkiye'deki sosyal güvenlik sistemlerinde önemli bir yere sahip.

Emekliler, yılda iki kez Ramazan ve Kurban bayramlarında aldıkları ikramiyelerle birlikte, sosyal yardım sistemlerindeki en geniş kitleyi oluşturuyorlar. Bu ikramiyelerin önemi, emeklilerin yaşam standartlarını korumalarına ve belirli bir düzeyde gelir sahibi olmalarına yardımcı olmasıdır.

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren emekli maaşlarına ilişkin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den açıklama geldi. Ankara’da Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün ile görüşen Bakan Bilgin, emekli maaşları ve bayram ikramiyeleriyle ilgili çalışma yürüttüklerini söyledi.

Toplantı sonrasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Bakan Vedat Bilgin, enflasyonun etkisini ortadan kaldırmak için en düşük emekli aylığına yönelik çalışma yürüttüklerini söyledi.

"Emeklilere rahat nefes aldıracak bir düzenlemeyi ayrıntılı şekilde çalıştım. Bunu deprem bir müddet etkisiyle ertelenmiş oldu ama bu hafta içinde en geç önümüzdeki hafta bunu Cumhurbaşkanımıza arz edeceğim" diyen Bakan Bilgin, "İnanıyorum ki emeklilerin beklediği onları daha rahat nefes alacak bugünkü tahribatın ekonomideki daha koruyacak önerilerimizin de Cumhurbaşkanımız tarafından olumlu değerlendirileceğini ümit ediyorum. Bu çalışma bütün emeklilerin hayatında ciddi bir rahatlama sağlayacaktır" ifadelerini kullandı.