Elon Musk durmuyor! Şimdi de 'ifade özgürlüğü' ne oynuyor. Musk "ifade özgürlüğünü kısıtlanmasına" dair belgeleri yayımlayacak

Elon Musk sosyal medya platformu Twitter'ın ifade özgürlüğünü kısıtlanmasına dair dosyaları, Twitter'ın kendisinde yayımlanacağını duyurdu.

Google Haberlere Abone ol
Elon Musk durmuyor! Şimdi de 'ifade özgürlüğü' ne oynuyor. Musk "ifade özgürlüğünü kısıtlanmasına" dair belgeleri yayımlayacak - Resim: 2

Elon Musk daha önce de yaptığı açıklamalarla skandal yaratmıştı. Paylaştığı son güncellemede,  şirket toplantılarında kullanılan slaytları da takipçileriyle paylaşan Musk, Twitter'a gelecek bazı özelliklerin ve büyüme hedeflerinin de yer aldığı o slaytlarda bu yeni döneme "Twitter 2.0: Her Şeyin Uygulaması" adının verildiği görüldü.

KULLANICILAR HER ZAMANKİNDEN DAHA AKTİF

Slaytlardan biri Twitter'a günde yaklaşık 2 milyon yeni kayıt olduğunu ve kullanıcıların her zamankinden daha aktif olduğunu gösteriyor. Bu veriler, yıl bazında ise yaklaşık yüzde 66'lık bir büyümeyi ifade ediyor. Kullanıcıların her zamankinden daha aktif olduğunu gösteren verilere göre, kullanıcılar platformda günlük olarak 8 milyar aktif dakika harcıyor.

Ayrıca platformda nefret söylemi izlenimlerinin düştüğü gözleniyor.

SIRADAKİ GALERİ

Bu uyarı çok kritik: Hesabınızı sileyim demeyin! Bu uyarı çok kritik: Hesabınızı sileyim demeyin!
Kaynak: A.A