Elinde altını ve doları olanlar dikkat. Piyasa Uzmanı İslam Memiş'ten son dakika uyarısı geldi. Tehlike çanları çalıyor dedi, altın ve doların göreceği rekor seviyeyi açıkladı

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, son dönemde yaptığı açıklamalarıyla dikkat çekmeye devam ediyor. Yılbaşı öncesi uyarılarda bulunan Memiş, özellikle dolarda tehlike çanlarının çalmaya başladığını duyurdu. Merkez Bankası ve ABD Merkez Bankası FED’in faiz kararlarını yorumlayan Memiş, “FED’in yavaşlama sinyalleri ve TCMB’nin hamlesi dolar için tehlike çanlarını çalıyor” dedi.

Google Haberlere Abone ol
Elinde altını ve doları olanlar dikkat. Piyasa Uzmanı İslam Memiş'ten son dakika uyarısı geldi. Tehlike çanları çalıyor dedi, altın ve doların göreceği rekor seviyeyi açıkladı - Resim: 1

Memiş “FED’in yavaşlama sinyalleri ve TCMB’nin hamlesi dolar için tehlike çanlarını çalıyor. FED üyelerinin iki haftadır faiz artırımlarında yavaşlamaya gideleceğine yönelik güvercin açıklamalar yapması doların değer artışında hız kesmesine neden oldu” diyerek şu açıklamalarda bulundu:

 “YASTIK ALTI BİRİKİMLER”

İslam Memiş tv100’de yeni haftaya ilişkin önemli tahminlerde bulundu:

Hazine ve Maliye Bakanlığı Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürü Abdullah Yasir Şahin, göreve geldikten sonra yeni projelerini hayata geçirmeye devam ediyor.

Sürpriz projelerini yakında açıklamayabilir.

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü, Darphane Altın Sertifikaları’nı halka arz etti.

Borsa İstanbul Pay Piyasası Emtia Pazarı’nda Pazartesi günü işlem görmeye başlayan Darphane Altın Sertifikaları ile “yastık altı” birikimlerin ekonomiye kazandırılması hedeflenmiş.

ALTIN FİYATLARI YATIRIM TAVSİYESİ

Borsada ALTIN.S1 koduyla işlem gören Darphane Altın Sertifikaları’nda alım-satım arasındaki farkların düşük olması, düşük komisyonla alınıp satılabilmesi, stopaj verginin alınmayacak olmasını bankacılık uygulaması karşısında avantaj olduğunu düşünüyorum.

Özellikle son iki yıldır bankaların makas aralığını ve komisyonlarını göz önünde bulundurduğumuzda bu sertifika alternatif olarak ön plana çıkıyor.

Altın sertifikaları için 5 ton altın karşılığında 500 milyon adet sertifika satışa sunuldu.

Altına dayalı Darphane Sertifikaları’nı soru-cevap şeklinde şöyle tanıyabiliriz: