Elektrik faturası 160 TL'den yüksek gelenler dikkat. Faturanızı kesin olarak yarı yarıya düşürmenin yolu belli oldu. Bu taktiği deneyenlerin faturaları büyük oranda düşüyor

Vatandaşların son dönemlerde yüksek gelen faturalar için tasarruf yollarını araştırmaya başladı. Elektrik faturasının çok gelmesini istemiyorsanız, ilk olarak elektriğin hangi saatlerde daha paralı ya da ucuz olduğunu bilmeniz gerekiyor. Bu şekilde önümüzdeki dönemlerde elektrik faturasının önüne geçmiş olacaksınız. İşte merak edilen detaylar..

Google Haberlere Abone ol
Elektrik faturası 160 TL'den yüksek gelenler dikkat. Faturanızı kesin olarak yarı yarıya düşürmenin yolu belli oldu. Bu taktiği deneyenlerin faturaları büyük oranda düşüyor - Resim: 1

Günlük olarak kullanılan bazı eşyaların faturalara yansıması ne yazık ki çok yüklü olabiliyor. Elektrik faturasının çok gelmemesini istiyorsanız, bazı detayları gözden kaçırmamanız gerekiyor. Bizler de bu noktada faturanızı düşürebileceğiniz bazı yöntemleri sizler için derledik.

BU SAATLERDE ELEKTRİK DAHA UCUZ

Ülkemizde elektrik faturalandırması için iki tarife bulunuyor. Bunlardan biri tek zamanlı diğeri ise çok zamanlı olarak geçiyor. Elektrik faturalarında yapılan düzenleme ile bundan sonra kullanımda 3 farklı zaman diliminin geçerli olduğu belirtildi.

İlk zaman dilimi 06:00 ile 17:00 saatleri arasındaki gündüz dönemi oluyor. Gündüz dönemindeki fiyat tarifesi ortalama bir değer oluyor.