Elektrik faturası 130 TL'den yüksek gelen herkesi ilgilendiriyor: Hemen faturanızla birlikte PTT'ye gidip paranızı alabilirsiniz. Milyonlarca vatandaşın beklediği destek ödemeler başladı. İşte detaylar...

Devlet, ihtiyaç sahibi ailelere elektrik yardımında bulunuyor. Elektrik faturası desteği detayları merak ediliyor. Vatandaşlar elektrik fatura desteğinin kimlere verileceğini ve başvuru sürecini araştırıyor..

Google Haberlere Abone ol
Elektrik faturası 130 TL'den yüksek gelen herkesi ilgilendiriyor: Hemen faturanızla birlikte PTT'ye gidip paranızı alabilirsiniz. Milyonlarca vatandaşın beklediği destek ödemeler başladı. İşte detaylar... - Resim: 2

ELEKTRİK FATURA DESTEĞİ NE KADAR VERİLİYOR?

Devlet, 1 kişilik aileler için 130,09 TL, 3 kişilik aileler için 173,46 TL, 4 kişilik aileler için 216,82 TL ve 5 kişilik aileler için 260,19 TL gibi elektrik tüketimine göre değişen miktarlarda elektrik faturası yardımı sunmaktadır.

Bu yardım, faturaların 130 TL ve üzerinde olması durumunda verilmektedir. Vatandaşlar 130 TL üzeri gelen faturaları şartladığı sağladığı takdirde T.C kimlik numaraları ve faturalarıyla PTT şubelerine gitmeleri halinde destekten yararlanacaklar.

SIRADAKİ GALERİ

Garanti BBVA hesabı olan herkesi ilgilendiriyor Garanti BBVA hesabı olan herkesi ilgilendiriyor