Doların koşa koşa gideceği rakamı açıkladı. Ekonomist Selçuk Geçer 'hayırlı olsun' dedi, doların kaç TL olacağını söyledi.

BDDK'nın ticari kredilere ilişkin aldığı karar sonrası döviz fiyatlarında düşüş yaşanmıştı. Dolar kuru 17 liranın altına gerilemişti. Dolar yeniden 17 liranın üzerine çıktı ve ünlü ekonomist Selçuk Geçer'den piyasaları sallayacak bir rakam geldi. Geçer, yakın süre içinde doların kaç liraya çıkacağını tam olarak açıkladı.

Google Haberlere Abone ol
Doların koşa koşa gideceği rakamı açıkladı. Ekonomist Selçuk Geçer 'hayırlı olsun' dedi, doların kaç TL olacağını söyledi. - Resim: 1

Dolar kuru, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nun şirket kredileri için aldığı karar sonrasında 16 liraya kadar gerilemişti. Döviz kuru kısa bir süre bu seviyelerde kaldıktan sonra bu hafta yeniden yükselişe geçti. Dolar kuru şu anda alı ş fiyatı 17,05 civarındayken, satış ise 17,30 olarak işlem görüyor. Euro kuru ise 17,51'den alış işlemi görürken satış da 17,76 liradan işlem görüyor. Döviz kurunun yeniden hareketlenmesinden sonra ekonomist Selçuk Geçer'den yeni bir değerlendirme geldi ve kısa süre içinde doların ulaşacağı hedefi açıkladı.