Doların kaderini belirleyecek gün 17 Ağustos. Fed'in 20-21 Eylül'deki faiz kararı öncesinde Fed tutanakları açıklanıyor. Fed ne kadar faiz artıracak. Fed ağustos ayı toplantısı ne zaman?

ABD Merkez Bankası Fed, son olarak temmuz ayında 75 baz puanlık bir faiz artışına gitmişti. Fed'in bir sonraki toplantısında nasıl bir karar alınacağı merak edilirken, bununla ilgili sinyaller ise 17 Ağustos 2022 günü belli olacak.

Google Haberlere Abone ol
Doların kaderini belirleyecek gün 17 Ağustos. Fed'in 20-21 Eylül'deki faiz kararı öncesinde Fed tutanakları açıklanıyor. Fed ne kadar faiz artıracak. Fed ağustos ayı toplantısı ne zaman? - Resim: 1

ABD'de yatırımcıların dikkati Çarşamba günü yayımlanacak ve Fed'in faiz artış hızına dair ipuçları vermesi beklenen Fed tutanaklarına çevrildi. Uzmanlar verilerin düşük bir faiz artışına işaret ettiğini ancak Eylül başında istihdam verisinin güçlü gelmesinin 75 baz puanlık artışı tetikleyebileceğini kaydetti. ABD Merkez Bankası Fed’in faizlerde 75 baz puan artışa gittiği 26-27 Temmuz tarihli Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısının tutanakları çarşamba günü TSİ 21.00’de yayımlanacak. Tutanakların Eylül ayındaki toplantıda faizlerin ne kadar artırılacağı konusunda bir sinyal verip vermeyeceği merak ediliyor.