Doların bedeli ağır olacak! Selçuk Geçer'in yeni tahminleri bunalıma sokacak. Dolar yatırımcılarına kritik uyarı

Piyasa Uzmanı Selçuk Geçer Eyvah 'Komik' başlıklı ile yeni piyasa videosunu yayınladı. Yükselen enflasyon oranları üzerinden piyasaları değerlendiren Geçer, 1994 yılı krizine dikkat çekerek, dolarda yaşanacak ataklar karşısında "Bunalım" uyarısında bulundu.

Google Haberlere Abone ol
Doların bedeli ağır olacak! Selçuk Geçer'in yeni tahminleri bunalıma sokacak. Dolar yatırımcılarına kritik uyarı - Resim: 1

TÜİK'in enflasyon verilerini açıklamasından sonra peş peşe gelen piyasa açıklamaları elinde altın ve döviz tutanlar için yeni bir yol haritası oluşturdu. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yükselen kurdan dolayı yeni bir paket yayınlanacağı tartışmalar arasındayken Piyasa Uzmanı Selçuk Geçer ise 5 Nisan 1994 krizine dikkat çekti. Hiperenflasyon uyarısında bulunan Geçer, dolar kurun içinse yeni tahminlerini verdi. İşte detaylar.

"BEDELİNİ AĞIR ÖDEYECEĞİZ"

"5 Nisan 1994 yılı 8 bin olan dolar 42 bin liraya çıkmıştı.. Hiperenflasyona gitmişti Türkiye. Demek ki 98 çok iyi bir yıl değildi. Sayın Nebati enflasyonun düştüğünü söylüyor. Komik bir ekonomi yaşıyoruz. İzahı olmayan şeylerin mizahını yaşıyoruz. Doların da izahı yok. Ekonomi verilerinin izahı yok. Biz artık mizah yapıyoruz. Dolar 16,54 gördü sonra geriye gitti. Döviz satılıyor bir miktar geriye gidiyor. Ve 16,30'ü görürsek kimse şaşırmasın. Euro'da da hafif geri çekilme var. Hem dünyada hem Türkiye'yi etkileyen brent petrol fiyatları. İşler karışmaya devam edecek. Bu kafa değişmediği sürece bunların bedelini ödeyeceğiz."