Dolardaki operasyonun tarihini açıkladı. Dolarda 18 lira ve 22 TL rakamına dikkat çeken ünlü ekonomist Meriç Köyatası, dolar sahiplerini uyardı ve tarih verdi. 'Keriz silkeleme' var diyen Köyatası operasyon tarihini açıkladı

Doları olanlara, dolar borcu olanlara ünlü ekonomistten acil uyarı geldi. Ekonomist Meriç Köyatası, dolar artışını değerlendirdi ve 'keriz silkeleme' operasyonu için vatandaşlara uyarıda bulundu. Dolar için 18-22 lira rakamını veren Köyatası, silkeleme operasyonu için tarih verdi.

Google Haberlere Abone ol
Dolardaki operasyonun tarihini açıkladı. Dolarda 18 lira ve 22 TL rakamına dikkat çeken ünlü ekonomist Meriç Köyatası, dolar sahiplerini uyardı ve tarih verdi. 'Keriz silkeleme' var diyen Köyatası operasyon tarihini açıkladı - Resim: 1

Ekonomist Meriç Köyatası kişisel Youtube kanalından gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. “Burnuma yanık kokuları geliyor. Hava biraz ağır ve pek de hoş olmayan kokular geliyor. Bu kokular sanıyorum önümüzdeki hafta içi bizlerin yapacağı değerlendirmelerde etkili olur.” diyen Köyatası, dolarda ‘keriz silkeleme’ operasyonunun yapılacağı tarihi açıkladı. 

Köyatası ‘keriz silkeleme’ operasyonunun ne olduğunu şu ifadelerle anlattı: “Finansal piyasalarda genellikle spekülatörler (piyasayı yönlendiren kişiler) tarafından küçük yatırımcılara çekilen operasyonlardır. Fiyatların birden yükselmesi veya düşmesine denir. İnsanlar büyük bir coşkuya getirilir ve ‘Aman ben de bu treni kaçırmayayım’ derler. Sonra bir operasyon yapılır insanların elindeki değerle düşük fiyattan alınır.”