Dolarda düşüş bekleniyor, tarih verildi

Dolar sahiplerini ilgilendiren haber geldi. Dolarda düşüş bekleniyor. Bloomberg Markets Live (MLIV) Pulse anketine katılanların üçte ikisinden fazlası da Bloomberg Dolar Endeksi’nin önümüzdeki bir ay içinde düşmesini beklediğini bildirdi.

Google Haberlere Abone ol
Dolarda düşüş bekleniyor, tarih verildi - Resim: 1

Bloomberg'in yaptığı anket piyasa katılımcılarının Bloomberg Dolar Endeksi'nin gelecek bir ay içinde düşmesini öngördüğünü gösterdi.

ABD’de açıklanacak S&P Global imalat ve bileşik PMI endekslerinin önceki aya göre düşerek, 50’nin altındaki daralma bölgesinde kalmaya devam etmesi beklenirken veri öncesi dolar G-10 para birimlerinin tamamı karşısında seansın başında değer kaybetti.

Bloomberg Markets Live (MLIV) Pulse anketine katılanların üçte ikisinden fazlası da Bloomberg Dolar Endeksi’nin önümüzdeki bir ay içinde düşmesini beklediğini bildirdi.

Bu, anketin yapılmaya başlandığı ağustos ayından bu yana dolarda düşüş bekleyen katılımcıların sahip olduğu en yüksek pay oldu.

Bloomberg Dolar Endeksi Ekim'de yüzde 0,24 düştükten sonra, Kasım ve Aralık aylarında sırasıyla yüzde 4,83 ve yüzde 1,83 oranında gerilemişti.

Doların zayıflığında, bu hafta özelinde, Fed’in faiz artırımlarının daha ılımlı devam edeceği beklentisinin güvenli olarak görülen yatırım araçlarına talebi azaltması etkili olurken, diğer para birimlerinin çoğu Çin yeni yılı nedeniyle sınırlı hacim ile işlem görüyor.