Dolara enflasyon darbesi! Dolar depar attı, sert yükseldi: Selçuk Geçer'den korkutan yıl sonu dolar tahmini: Dolar o tarihte 25 TL olacak

Enflasyon rakamları sonrası dolarda sert yükseliş yaşandı. Piyasa Uzmanı Selçuk Geçer, piyasalarda yaşanan düşüşleri kalıcı bulmadığını ve yıl sonunda doların göreceği rakamı verdi. Enflasyonun artık 3 hanelere doğru ilerlediğini belirten Geçer, faiz kararlarının da artık etkisinin olamayacağını ifade etti. İşte Selçuk Geçer'den dolar ve enflasyon yorumu..

Google Haberlere Abone ol
Dolara enflasyon darbesi! Dolar depar attı, sert yükseldi: Selçuk Geçer'den korkutan yıl sonu dolar tahmini: Dolar o tarihte 25 TL olacak - Resim: 1

Enflasyon rakamları öncesi 16.54 seviyelerinde olan dolar/TL salı gününe 16.96 seviyesinden başladı. Doların ani yükselişi sonrası ise Selçuk Geçer'den flaş açıklamalar geldi.

Dolar ve gram altında BDDK etkisi devam ederken, yatırımcılar yaşanan sürecin ne kadar süreceğini merak etmeye başladı. Yüksek tahminleri ile bilinen Selçuk Geçer, yüzde 75'i gören enflasyon için alınan tedbirlerin yetersiz olduğunu ve yıl sonunda 104'lü rakamları yaşayacağımızı belirtti. Enflasyonla beraber doların da geleceği seviyeyi verdi.