Dolar önce 20'yi ardından 25 lirayı görecek! BDDK'nın hamlesi sonrası 1 lira düşen dolar için rekor uyarısı. Selçuk Geçer'den piyasaları tedirgin eden açıklama. 2022 yılının ikinci çeyreğinde olacakları tek tek anlattı

BDDK'nın son hamlesinin ardından dolar düşüşe geçince yatırımcılar önümüzdeki günlerde ne olacağını merak etmeye başladı. Ekonomist Selçuk Geçer, BDDK’nın dolar kurunu da düşüren son hamlesinden sonra beklenti ve tahminlerini paylaştı. Selçuk Geçer dolar kurunun yıl sonuna kadar yeni bir rekor kıracağını ileri sürdü.

Google Haberlere Abone ol
Dolar önce 20'yi ardından 25 lirayı görecek! BDDK'nın hamlesi sonrası 1 lira düşen dolar için rekor uyarısı. Selçuk Geçer'den piyasaları tedirgin eden açıklama. 2022 yılının ikinci çeyreğinde olacakları tek tek anlattı - Resim: 1

Dolar kuru üzerine yaptığı tahminlerle adından sıkça söz ettiren Selçuk Geçer BDDK’nın Cuma günü yaptığı son hamle sonrası beklenti ve tahminlerini yeniledi. Selçuk Geçer dolar kurunda kısa sürüşlü düşüşlerin değersiz olduğunu ifade ederken yeni bir rekor beklentisi olduğunu ifade etti.

BDDK geçtiğimiz haftanın son işlem gününde döviz varlığı 15 milyonun üstünde olan şirketlerin Türk Lirası kredisi kullanmalarını yasakladı. Bu kararla birlikte dolar kuru 17. 36 TL seviyelerinden 16.08 TL seviyelerine kadar geri çekildi. Bu fiyat hareketlenmelerinin ardından takipçilerine seslenen Selçuk Geçer’den korkutan bir tahmin geldi. Selçuk Geçer dolar kuru üzerine yaptığı konuşmada şunları dile getirdi: