Dalga dalga yayılıyor. TikTok'a yasak üstüne yasak. Devlet kurumlarından sonra üniversiteler de TikTok'u yasakladı

ABD'de dalga dalga yayılıyor. Devlet kurumlarından sonra üniversiteler de Çin merkezli sosyal medya uygulaması TikTok'u yasaklamaya başladı. Texas Üniversitesi Teknoloji Stratejisi Başkanı Danışmanı Jeff Neyland yaptığı açıklamada "Üniversite, üniversitenin ağında bulunan bilgilere ve kritik altyapımıza yönelik riskleri ortadan kaldırmak için bu önemli adımları atıyoruz." demişti.

Google Haberlere Abone ol
Dalga dalga yayılıyor. TikTok'a yasak üstüne yasak. Devlet kurumlarından sonra üniversiteler de TikTok'u yasakladı - Resim: 1

ABD’de devlet kurumlarının ardından, devlet üniversiteleri de sosyal medya uygulaması TikTok'u yasaklamaya tüm hızıyla devam ediyor.

Alabama, Arkansas, Florida, Georgia, Idaho, Iowa, Oklahoma, Güney Dakota ve şimdi de Teksas'taki devlet üniversiteleri, uygulamaya erişimi kampüslerin wi-fi ağlarından ve okula ait cihazlardan erişimi engelledi.

Teksas Valisi Greg Abbott, Aralık başında TikTok'un Çin’den kaynaklanan güvenlik endişelerini gerekçe göstererek Teksas eyalet kurumlarındaki cihazlarda yasaklanmasını emretti.