Çok kritik uyarı geldi: Sakın hesabınızı silmeyin! Adını ve statüsünü korumak isteyenlere uzmanlardan uyarı. Başka amaçlar için kullanabilirler

Şu sıra gündemden düşmeyen Twitter ve Elon Musk ilişkisinde uzmanlar yeni bir uyarı yaptı. Twitter'dan çalışanlar dahil çoğu kullanıcının uzaklaştığı bu dönemde uzmanlar hesapları silmenin tehlikesini açıkladı. İsim ve statülerin başka amaçlar için kullanılabileceğini vurgulayan uzmanlar kritik açıklamalar yaptı.

Google Haberlere Abone ol
Çok kritik uyarı geldi: Sakın hesabınızı silmeyin! Adını ve statüsünü korumak isteyenlere uzmanlardan uyarı. Başka amaçlar için kullanabilirler - Resim: 1

Adından sık sık söz ettiren uygulama Twitter, Elon Musk satın aldıktan sonra dikkat çekici güncellemelerle gündeme geldi. Musk platformu satın aldıktan sonra binlerce personelin istifa edip bir o kadarının da işten atılması ve paralı mavi tik kararı sonrası Twitter kullanıcıları platformdan uzaklaşıyor.

Twitter'ın yeni sahibi Elon Musk, daha önce ücretli olacağı ancak uygulamanın ertelendiği duyurulan belirttiği mavi tık aboneliğinin önümüzdeki hafta Cuma gününden itibaren başlayacağını açıkladı.

Musk'ın Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

Altın rengi tık şirketleri, gri tık hükümetleri ve mavi tık ise (ünlü olsun olmasın) kişileri temsil edecek. (Bu adım) zorlu ama gerekli.

Musk, mavi tık aktifleşmeden önce hesapların manuel olarak doğrulanacağını bildirdi.

Mavi tık aboneliği hizmeti 8 dolar karşılığında devreye almış, ancak sahte hesaplar nedeniyle bu hizmet 29 Kasım'da yeniden devreye alınmak üzere durdurulmuştu. Forbes'in haberine göre, Musk'ın Twitter'ı satın almasıyla sadece altı günde 877 bin Twitter hesabı devre dışı bıraktığı iddia ediliyor. Kullanıcıların başka bir sosyal medya platformu olan Mastodon’a geçtiği söyleniyor.