Çoğu kullanıcı bundan habersiz! WhatsApp’ta görünmez olmanın yöntemi ortaya çıktı. Bu yöntemi sadece çok az kullanıcı biliyor. İşte WhatsApp’ta görünmez olmanın yöntemi

WhatsApp, dünyada ve Türkiye’de en çok kullanılan anlık haberleşme platformu konumunda yer alıyor. Fakat milyonlarca insanın yer aldığı bu platformda kullanıcılar, bazı durumlarda görünmez olmak ve iletişimde kalmak istemiyor. WhatsApp’ta da görünmez olmanın farklı şekillerde birden fazla yolu var. Bu yolları, tek tek içerikte listeledik. Peki nasıl görünmez olunur? İşte WhatsApp’ta görünmez olmanın yolları.

Google Haberlere Abone ol
Çoğu kullanıcı bundan habersiz! WhatsApp’ta görünmez olmanın yöntemi ortaya çıktı. Bu yöntemi sadece çok az kullanıcı biliyor. İşte WhatsApp’ta görünmez olmanın yöntemi - Resim: 1

WhatsApp’ta görünmez olmak için ipuçları

Anlık haberleşme platformu WhatsApp, kısa süre önce bir güncelleme yayınlayarak bünyesine yeni özellikler ekledi. Bu özellikler arasında gizlilik alanında görünmez olmak için bir yenilik de geldi. WhatsApp Son Görülme ve Çevrim içi bölümünden gerekli ayarları yaparak kalıcı bir şekilde görünmez olmak artık mümkün.

Yukarıdaki görsellerdeki gibi ayarları düzenleyerek WhatsApp’ta görünmez olmak mümkün. Bu ayarları yapmak için ayarları aşağıdakileri sırayla takip edebilirsiniz:

WhatsApp Ayarlar

Gizlilik

Son Görülme ve Çevrim içi

Hiç Kimse ve Son Görülme Bilgisiyle Aynı

WhatsApp üzerinde görünmez olmak için bir diğer yol ise uzantı eklemek. Fakat bu uzantı sadece WhatsApp Web için gerçekleşiyor. Google’dan WAIncognito eklentisini kurduktan sonra “Don’t send last seen updates” seçeneği sayesinde son görülme ve okundu bilgileri kapanıyor.