Çocuğum neden yemek yemiyor çok iştahsız diye düşünen anne babalar dikkat! Çocuğunuza uçak geliyor diye yemek yediriyorsanız çok büyük hata yapıyorsunuz

Çocuğunuzun iştahsızlığından ya da yemekle olan ilişkisinden şikayetçi olan anne babalar bu haber sizi ilgilendiriyor. Yemek yemesini istediğinizde çocuğunuz yemiyorsa bu yemekle alakalı olmayabilir. Araştırmalar aslında çocuğun yemeğe değil baskı ve müdahaleye direnç gösterdiğini ortaya çıkardı.

Google Haberlere Abone ol
Çocuğum neden yemek yemiyor çok iştahsız diye düşünen anne babalar dikkat! Çocuğunuza uçak geliyor diye yemek yediriyorsanız çok büyük hata yapıyorsunuz - Resim: 1

Banvit BRF'nin, Milli Eğitim Bakanlığı iş birliği ile hayata geçirdiği, sağlıklı nesillerin yetişmesine ve gıda israfının önlenmesine katkıda bulunmayı amaçlayan Akıllı Çocuk Sofrası projesi danışmanlarından Eğitim Bilimci Dr. Özgür Bolat, son makalesinde birçok ebeveynin çocuğunun yemek yememesinden şikayet ettiğine dikkati çekti.

Yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Bolat, aslında çoğu zaman çocuğun yemeğe değil, anne ve babasının baskısına direnç gösterdiğini belirtti.

Kaynak: A.A