Çiftçiler Dikkat 2023 Buğday Taban Alım Fiyatları Açıklanıyor. Tarih Verildi. 2023 Buğday Taban Alım Fiyatı Ne kadar?

2023 buğday taban alım fiyatları için Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, "Bizler için üreticinin üretim maliyetleri ve refah seviyesi bu anlamda önemli olacak. Piyasa şartlarını da dikkate alacağız" demişti. Beklenen açıklama tarım yazarı Ali Ekber Yıldırım'dan geldi. Buğday fiyatlarının ne zaman açıklanacağını duyurdu.

Google Haberlere Abone ol
Çiftçiler Dikkat 2023 Buğday Taban Alım Fiyatları Açıklanıyor. Tarih Verildi. 2023 Buğday Taban Alım Fiyatı Ne kadar? - Resim: 1

Ekonomim.com'dan Ali Ekber Yıldırım'ın "Seçim bitti sırada geçim var" başlıklı yazısından bir bölüm

Türkiye, çok önemli bir seçimi geride bıraktı. İlk turu 14 Mayıs’ta, ikinci turu 28 Mayıs’ta yapılan seçim sonucunda Recep Tayyip Erdoğan %52’nin üzerinde oy alarak Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı seçildi. Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu ise yüzde 47,8 oy oranı ile yarışı tamamladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 28 Mayıs gece yarısı yaptığı balkon konuşmasında ekonomi konusunda önemli mesajlar verdi. Tarım konusunda ise, girdi fiyatlarının düşürüleceğini, üretici gelirlerinin artırılacağını, tüketici erişimini kolaylaştıran bir sistemi hayata geçireceklerini söyledi.

Seçim sürecinde tarım konusunda verilen sözler var. Bu sözlerin ne kadarının yerine getirileceği elbette yakından takip edilecek. Seçim artık geride kaldı ve halkın derdi geçim. Üreticinin de tüketicinin de en önemli derdi geçim olacak.