Bundan sonra pet şişe giyeceğiz! Pet şişelerden kumaş yaptılar. Altınyıldız 6 milyon pet şişeyi yün karışımlı dış giyim kumaşına çevirdi

Pet şişelerden kumaş yaptılar, sadece 2022 yılında 6 milyon pet şişenin kumaşa dönüşmesi sağlandı. Tekstil alanında önemli çalışmalar yapan Altınyıldız, 2021 yılında 62.5 ton GRS sertifikalı geri dönüştürülmüş polyester elyafı kullanarak yaklaşık 3,4 milyon pet şişeyi giyilebilir hale getirdi ve 2022 yılında doğaya sunduğu katkıyı yüzde 76 oranında artırdı.

Google Haberlere Abone ol
Bundan sonra pet şişe giyeceğiz! Pet şişelerden kumaş yaptılar. Altınyıldız 6 milyon pet şişeyi yün karışımlı dış giyim kumaşına çevirdi - Resim: 1

Altınyıldız, daha sürdürülebilir bir dünya için hem üretim hem de teknolojik alt yapısını geliştirmeye devam ediyor. Sürdürülebilir tekstil alanında önemli çalışmalar yapan marka, kullanılmış pet şişelerden elde edilen GRS sertifikalı polyester elyafını yün karışımlı dış giyim kumaşına çevirerek, sadece 2022 yılında 6 milyon pet şişenin kumaşa dönüşmesi sağladı.

Dönüşüm işlemi sayesinde 155 ton karbondioksit gazının atmosfere karışmasını önledi. 2021 yılında da 62.5 ton GRS sertifikalı geri dönüştürülmüş polyester elyaf kullanarak yaklaşık 3,4 milyon pet şişeyi giyilebilir hale getiren Altınyıldız, bu sayede doğaya sunduğu katkıyı 2’ye katlamış oldu.

Etkin üretim yönetimi sayesinde 510 bin litre su tasarrufu yapan marka, bu alandaki çalışmalarıyla; 66 hanenin 1 yıllık elektrik enerjisi ihtiyacı, 669 kişinin 1 yıllık içme suyu ihtiyacı ve 360 varil petrolün tüketiminden açığa çıkan CO2 emisyonunu önlenmiş oldu.