Bugün trafiğe çıkacaklar dikkat! Mutlaka yapmanız gerekiyor. Emniyet'ten milyonlarca vatandaşa duyuru yapıldı. Yapmayanlar 1.152 TL ceza ödeyecek

Trafiğe çıkacak herkesi yakından ilgilendiren önemli bir gelişme yaşandı. Buna göre artık bugünden itibaren trafiğe çıkanlara 1.152 TL ceza kesilebilir. Cezanın detayları ayrıca açıklanırken, uygulamanın 1 Nisan 2023 tarihine kadar devam edeceği açıklandı.

Google Haberlere Abone ol
Bugün trafiğe çıkacaklar dikkat! Mutlaka yapmanız gerekiyor. Emniyet'ten milyonlarca vatandaşa duyuru yapıldı. Yapmayanlar 1.152 TL ceza ödeyecek - Resim: 1

Ülkemizde bugünden itibaren kış lastiği uygulaması başladı. Yük ve yolcu taşımacılığı yapan ticari araç sahipleri kış lastiği takması gerekecek. Bu ay kış lastiği kullanmayan araç sahiplerine 1.152 TL para cezası kesilecek. Kış lastiği uygulamanın hususi araç sahipleri için zorunlu olmadığı hatırlatıldı.

VALİLİKTEN KIŞ LASTİĞİ AÇIKLAMASI

Samsun Valiliği kış lastiği zorunluluğu ile ilgili açıklamasında şu bilgileri verdi:

Kamyon, çekici, tanker ve otobüs türü araçların tahrikli dingilleri üzerindeki tüm lastiklerinin; kamyonet, minibüs ve otomobillerin ise tüm lastiklerinin kış lastiği olması zorunludur.

Sadece buzlu zeminlerde kullanılabilen çivili lastikler de kış lastiği yerine geçer.

Araçta patinaj zinciri bulunması veya kullanılması kış lastiği zorunluluğunu ortadan kaldırmaz.