Bu yöntemi uygulamayan bin pişman: Yastıklarınızda bulunan sarı lekeleri yok etmenin formülü bulundu. İşte pek çok ev hanımının kullandığı o mucizevi yöntemler

Yastık ve yorganların üzerinde zaman içerisinde sarı sarı lekelenmeler başlamaktadır. Bu sarı lekelere uygun müdahalenin yapılmaması durumunda yüzeye yapışır ve ne kadar yıkanırsa yıkansın yüzey üzerinden çıkmaz. Yastıklarınızda bulunan sarı leke problemini yok etmek için bu yöntemleri mutlaka uygulayın!

Google Haberlere Abone ol
Bu yöntemi uygulamayan bin pişman: Yastıklarınızda bulunan sarı lekeleri yok etmenin formülü bulundu. İşte pek çok ev hanımının kullandığı o mucizevi yöntemler - Resim: 2

Yastık kılıfı üzerindeki lekeleri temizleyebilmek ve lekelerin yüzeylerden arınmış yastık kılıflarınızın bembeyaz bir görünüm içerisinde olmasını sağlayabilmek için lekelere ayrıca müdahale etmeniz gerekmektedir. Sararmış yastıklarınızı temizleyebilmek için sadece çamaşır makinesi içerisine atmanız yeterli gelmeyecektir. Sararmış olan yastıklarınızı eski formuna döndürmek için temizleme esnasında çamaşır sodası, sirke, çamaşır deterjanı ve bulaşık deterjanı en büyük kurtarıcılarınız arasında yer alacak.

Sararmış yastıklarınızı temizlemek için ilk olarak uygun bir kabın içerisinde çamaşır sodası, sirke, çamaşır deterjanı ve bulaşık deterjanını güzelce karıştırın. Karıştırma işlemini tamamladıktan sonra lekenin bulunduğu yüzeye hazırladığınız karışımı sürün ve belli bir miktar yastığın üzerinde kalmasını sağlayın. Ardından yastığınızı çamaşır makinesinin içerisine koyun ve yüksek sıcaklıkta çamaşır makinenizi çalıştırın.

Elde leke çıkarma yöntemleri nelerdir?

Yastıklarınızda bulunan sarı lekeleri temizlemek ve yastıklarınızın sarı lekelerden arınmış bembeyaz bir görünüm içerisinde olmasını sağlamak amacıyla ilk olarak lekenin bulunduğu yüzeye bir miktar çamaşır deterjanı dökün. Çamaşır deterjanını döktükten sonra yastığı bir leğenin içerisine alın ve üzerine kaynar su dökün. Kaynar su ile çamaşır deterjanın birleşmesini sağlayın. Ilıyan suyun ardından yastık kılıfınızı çitilemeye ve lekenin yüzeyden ayrılmasını sağlayabilirsiniz.

Yastığınızda bulunan lekeleri çıkarmaya yardımcı olan ürünlerden bir tanesi şüphesiz kabartma tozudur. Yastığınızda bulunan lekenin üzerine ilk olarak bir miktar kabartma tozu dökün. Kabartma tozunu yastığın üzerine döktükten sonra kullanılmamış diş fırçasını sirkeye batırın ve kabartma tozu olan bölgeyi fırçalamaya başlayın. Kabartma tozu ve sirke ikilisi yüzeylerde bulunan tüm lekelerin çıkmasına yardımcı olacaktır.

Kabartma tozu ve sirke uygulamasından sonra, yastıkta sirke kokusunun kalmaması için yastığınızı uygun bir çamaşır deterjanı ile yıkamayı akabinde de tam manasıyla kurutmayı ihmal etmeyin. Bu süreç yastıklarınızda bulunan tüm lekelerin kısa süre içerisinde temizlenmesine ve yastıklarınızın bembeyaz bir görünüm içerisinde olmasına yardımcı olacaktır. 

SIRADAKİ GALERİ

BİM 22 Kasım indirimleriyle nefesleri kesti BİM 22 Kasım indirimleriyle nefesleri kesti