Bu yıl dışarıda iftar açmak hayal oldu. Ramazan ayı yaklaşıyor, dışarıda bir ailenin iftar açması adeta hayal oldu: Esnaf lokantalarında da lüks restoranlarda da iftar menü fiyatları uçuşa geçti

Müslüman alemi için en kutsal sayılan Ramazan ayına sayılı günler kaldı. 23 Mart'ta ramazan başlıyor. Ancak yaşanan yüksek enflasyon ve alım gücü kaybı nedeniyle iftarı bir restoranda ya da esnaf lokantasında açmak adeta hayal oldu. İşte 2023 yılı ramazan ayı için en ucuz lokantadan en pahalı restorana kadar iftar menü ücretleri.

Google Haberlere Abone ol
Bu yıl dışarıda iftar açmak hayal oldu. Ramazan ayı yaklaşıyor, dışarıda bir ailenin iftar açması adeta hayal oldu: Esnaf lokantalarında da lüks restoranlarda da iftar menü fiyatları uçuşa geçti - Resim: 1

Ramazanın başlamasına sayılı günler kaldı. 22 Mart'ı 23 Mart'a bağlayan gecede ilk sahura kalkılacak. Ramazan ayı 21 Nisan Cuma günü ise sona erecek.

Son 1.5 yıldır yaşanan yüksek enflasyon ve alım gücü kaybı nedeniyle bu yıl iftarını ailesi ile birlikte dışarıda açmak isteyenlerin cebi yanacak. Gıda fiyatlarında yaşanan artış nedeniyle hem esnaf lokantalarında hem de lüks restoranlarda fiyatlar aldı başını gitti. Özellikle Ramazan ayı için hazırlanan Ramazan menüleri zaten normal menü fiyatlarından daha yüksek tutuluyordu.

Yaşanan ekonomik darboğaz nedeniyle bu yıl Ramazan menülerinin yanına bile yaklaşılamıyor. Geçtiğimiz yıla göre iftar menülerinin en uygunları bile geçtiğimiz yıla göre ikiye katlandı. Peki esnaf lokantası iftar menüsü ne kadar? Lüks restoranlarda iftar menüsü ne kadar oldu?