Bu kez efsane sokak lezzeti elden gitti. Yunanistan 'kokoreç'e el koydu, dünyanın en iyi sakatat yemeği 'kokoretsi' seçildi

Dünyaca ünlü TasteAtlas ülkelerin sakatat yemeklerini değerlendirdi. Türkiye ve Yunanistan listede ön sıraları kaptı. Türkiye kokoreç ile 4., kelle paça çorbası ile 11. ve işkembe çorbası ile 42. sıraları elde ederken Yunanistan ise kokoreçin aynısını yapıp adını 'kokoretsi' koyduğu yemeğiyle birinci oldu.

Google Haberlere Abone ol
Bu kez efsane sokak lezzeti elden gitti. Yunanistan 'kokoreç'e el koydu, dünyanın en iyi sakatat yemeği 'kokoretsi' seçildi - Resim: 1

Türkiye geleneksel mutfağındaki yemekleri Yunanistan'a kaptırmaya devam ediyor.

Dünyaca ünlü TasteAtlas, otantik ve yöresel lezzetler sıralamasını açıkladı. Dünya ülkelerinin sakatat yemeklerini sıralayan TasteAtlas'ta Türkiye ve Yunanistan yemekleri ön sıralarda yer aldı. Türkiye'den listeye kokoreç 4. sıradan, kelle paça çorbası 11. sıradan, işkembe çorbası ise 42. sıradan girdi. 

Dünyanın en güzel sakatat yemeği ise Yunanistan'dan çıktı. Kokoreçin aynısını yapan ve ismini 'kokoretsi' olarak değiştiren Yunanlılar 4.6 puanla birinci oldu. 

Kaynak: Medyatava Haber Merkezi