Bu kan grubuna sahip olanlar dikkat! Korkutan açıklama geldi: 'Hastalanma ve ciddi rahatsızlıklara yakalanma riski çok yüksek' İşte o korkutan açıklamanın detayları

ABD'de bir üniversitede yapılan araştırmanın sonuçları dünyada büyük ses getirdi. Kan grubu A olan bireylerin hastalanma ve ciddi rahatsızlıklara yakalanma riskinin çok daha yüksek olduğunu ortaya koyan araştırmaya göre bu kan grubuna sahip olanların 60. yaş gününden önce beyin kanaması geçirme riski de diğer gruplara göre 5 kat daha fazla.

Google Haberlere Abone ol
Bu kan grubuna sahip olanlar dikkat! Korkutan açıklama geldi: 'Hastalanma ve ciddi rahatsızlıklara yakalanma riski çok yüksek' İşte o korkutan açıklamanın detayları - Resim: 1

ABD'nin önde gelen üniversitelerinden Maryland Üniversitesi'nde yapılan bir araştırma, kan grubu A olan bireylerin hastalanma ve ciddi rahatsızlıklara yakalanma riskinin çok daha yüksek olduğunu ortaya çıkardı.

BEYİN KANAMASI GEÇİRME RİSKİ 5 KAT DAHA FAZLA

Marylan Üniversitesi'nde görevli bilim insanları, kan grubu A olan bireylerin 60'ıncı yaş gününden önce beyin kanaması geçirme riskinin diğer kan gruplarına sahip bireylere göre 5 kat daha fazla olduğunu ortaya çıkardı.