Bu hatalar doğalgaz faturasını iki katına çıkarıyor: Kış gelmeden tüm önlemlerinizi alın

Kış batırmadan doğalgaz faturasını iki katına çıkaran durumlar tespit edildi. Bu hataları cebiniz yanmadan uygulamaktan vazgeçin. İşte doğalgaz faturasının yüklü gelmesine neden olan durumlar...

Google Haberlere Abone ol
Bu hatalar doğalgaz faturasını iki katına çıkarıyor: Kış gelmeden tüm önlemlerinizi alın - Resim: 1

Soğukların gelmesiyle birlikte petekler yanmaya başlayacak ve doğalgazların vanaları yüksek volümlerde açılacak. Çoğu insan tarafından bilinmeyen hatalar ay sonunda elin yanmasına neden olurken, doğalgazı yakmaya başlamadan evvel bu hataları öğrenmeniz ve vazgeçmeniz fazlasıyla önemli. Doğalgaza gelen zamlar, 2023 kışının çok daha can yakıcı olacağının en büyük işaretçileri arasında yer alırken, doğalgaz faturanızı düşürmek için bu hususlara dikkat etmeyi kesinlikle ihmal etmeyin. 

2022 yılına girdiğimiz günden itibaren pek çok alanda uygulanan zam tarifesi vatandaşın belinin bükülmesine neden olan durumlar arasında yer alıyor. Kış aylarının boy vermesiyle birlikte faturaların aynı ivmeyle artmaya başlaması pek çok vatandaşın ekonomik açıdan zorlanmasına neden olmaya şimdiden başlamış durumda. Doğalgaz faturanızın çok daha yüksek fiyatlardan gelmemesi için bu hatalardan uzak durmanız fazlasıyla önemli.