Bu fotoğraf sosyal medyayı ikiye böldü! Kedi aşağı mı iniyor, yukarı mı çıkıyor? Doğru cevabı bulanların IQ seviyesi çok yüksek

Kafanızı karıştıracak optik illüzyon. Sosyal medya üzerinde yayınlanan bu yanıltıcı görüntü, insanları bir kedinin merdivenlerden inip çıkmadığını anlamaya zorluyor. Peki siz bu optik yanılsama resminde ne görüyorsunuz?

Google Haberlere Abone ol
Bu fotoğraf sosyal medyayı ikiye böldü! Kedi aşağı mı iniyor, yukarı mı çıkıyor? Doğru cevabı bulanların IQ seviyesi çok yüksek - Resim: 1

KEDİ HANGİ YÖNE DOĞRU YÜRÜYOR?

Resimdeki kedi merdivenlerden yukarı mı yoksa aşağı mı yürüyor? Optik illüzyona eşlik eden binlerce kişi var. İlk olarak 2015 yılında 9GAG'da yayınlandı ve o zamandan beri insanların kafasını karıştırıyor. Sizde bu optik illüzyona bir göz atın ve kedinin hangi yöne gittiğine karar verin.

Sosyal medyada yayınlanan bu optik illüzyon görüntüsü binlerce beğeni toplamaya devam ediyor. Bir kişi, "Merdiven aralıkları yüzünden aşağı iniyor gibi görünüyor, bence kameramanın nerede olduğu sorulmalı, üst kısımda mı yoksa alt kısımda mı," diye yorum yaptı. Bir başkası, sol patisi merdiveni kapattığı için yukarı çıkıyor.” yorumunu yaptı. Yani bu ilginç görüntü binlerce insanın kafasını karıştırmayı başardı.