'Bu fırsatı kaçırmayın' Altından ters köşe! Dolar 21 TL mi olacak? O tarihe dikkat! İslam Memiş açıkladı

Altın fiyatlarına ilişkin yaşanan son dakika gelişmeleri çok sayıda vatandaş ve yatırımcı tarafından yakından takip ediliyor. Yaz aylarının düğün mevsimi olması nedeniyle birçok kişi internette güncel fiyatlara ilişkin araştırma yapılıyor. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş tarafından yapılan açıklamalar ve konu hakkında tüm detayları haberimizin devamından takip edebilirsiniz.

Google Haberlere Abone ol
'Bu fırsatı kaçırmayın' Altından ters köşe! Dolar 21 TL mi olacak? O tarihe dikkat! İslam Memiş açıkladı - Resim: 2

Altının ons fiyatında 1.700 dolar seviyesinin altına sarkma var. Şu an itibariyle 1.697 dolar seviyesinde. 1.680 – 1.720 bant aralığına sıkıştı ve bu seviyeleri takip etmeye devam ediyoruz. Gram altın tarafında da her ne kadar ekranlarda 1.000 liranın altında rakamlar görse de sevgili izleyicilerimiz gram altın / TL fiyatı şu anda 1.010 – 1.015 lira seviyesinde. 1.000 lira seviyesinin altında daha sarkma gerçekleşmedi. 

Dolar kuru güçlü olduğu için gram altını desteklemeye devam ediyor. Bu seviyelerin 1.000 lira seviyesinin altına sarkmasını biraz zor bir ihtimal olarak takip edeceğiz. Ancak böyle bir ihtimal olursa da orta ve uzun vade için yatırımcısına bir fırsat sunmuş olacak. Altın fiyatlarını destekleyen birçok sebep var.

Düğün yapacak olanlar altın borcu olan vatandaşlarımız vardır 1.000 lira altına biraz sarkmalar gerçekleşirse bunu bir alım fırsatı olarak değerlendirebilirler.