Bu davranışlar sizi çocuk gibi gösteriyor! Bilmeden yaptığınız hareketler önyargılara neden olabilir. Bunları yapmayın!

Farkında olmadan ağzımızdan çıkan hareketler ya da sergilediğimiz tavırlar diğer insanlara çoğu zaman mantıksız gelebilir. Dışardan sizi gören kişiler, hareketleriniz ve sözleriniz karşısında olgunlaşmadığınız fikrine kapılabilir. Bu böyle devam ederse size karşı insanların saygı duymasını engelleyebilirsiniz. Bir konuyla ilgili olarak görüş belirten kısa ve öz konuşmalar, karakteriniz hakkında pek çok bilgi verir.

Google Haberlere Abone ol
Bu davranışlar sizi çocuk gibi gösteriyor! Bilmeden yaptığınız hareketler önyargılara neden olabilir. Bunları yapmayın! - Resim: 1

İş hayatınızda ya da sosyal çevrenizde yaptığınız bazı davranışlar ve konuşmalar olduğunuzdan daha farklı biri gibi görünmenize sebep olur. Bilmeden yaptığınız bu hareketler sizi olgunlaşmamış bir birey gibi gösterebilir. İşte sizi çocuk gibi gösteren davranışlardan bazıları...

CİDDİ TOPLANTILARDA ŞAKALAŞMAK

Ciddi bir toplantıyı bir komedi şovuna dönüştürdüğünüzde, herkesi etkilemek veya eğlendirmek için şakalar yaparak, herkes üzerinde kötü bir izlenim bırakır.

Özellikle iş toplantılarında bu tavırlardan mutlaka uzak durmanız gerekir. Bunun yerine akıllı ve olgun davranarak söylediklerinize odaklanmalısınız.