Bu belirtiler varsa uyuz olabilirsiniz: Uyuza yakalanmamak için aman dikkat. Uyuz belirtileri nasıl olur?

Son günlerde artan uyuz vakalarına karşı, pek çok insan endişe duymaya başladı. Bu nedenle uyuza yakalanmamak için bazı önlemler almak gerekiyor. Sizler için, uyuza karşı alabileceğiniz önlemleri ve uyuz belirtilerini bir araya getirdik. İşte dikkat etmeniz gerekenler

Google Haberlere Abone ol
Bu belirtiler varsa uyuz olabilirsiniz: Uyuza yakalanmamak için aman dikkat. Uyuz belirtileri nasıl olur? - Resim: 2

Uyuz hastalığında dikkat etmeniz gerekenler

Uyuz hastalığında dikkat etmeniz gereken ilk unsur, kişisel bakımınızdır. Kıyafetlerinizi ve çarşaflarınızı mutlaka 50 veya 60 derecede yıkamalısınız. Eğer uyuza yakalanmış biri varsa, kişisel eşyaları kesinlikle paylaşmamalısınız. Fiziksel temasta da bulunmamalısınız.

Uyuz hastalığına yakalandığınızı gösteren en belirgin işaret, geceleri aşırı kaşıntı, döküntü, kızarıklık ve kabarcıklardır. Sebepsiz aşırı kaşınma hissi, uyuza işaret olabilir. Deride uzun çizgi ve oyuklar da görülebilir.

Uyuzu tedavi etmek için krem veya losyon kullanabilirsiniz. Aynı zamanda doktorunuza danışarak doğal tedavi yöntemlerinden de faydalanabilirsiniz. Bunlardan biri de çay ağacı yağıdır. Çay ağacı yağı antibakteriyel özelliklere sahip olduğu için uyuz semptomlarını azaltmada etkili olabilir.

SIRADAKİ GALERİ

40 gün kaynatıp için, şeker hastalığına veda edin 40 gün kaynatıp için, şeker hastalığına veda edin