Bu 5 TL’nin değeri 50 bin TL. Sizin cebinizde de olabilir. Cebinde 5 Lira olanlar dikkat. Hemen kontrol edin 50 bin lira sahibi olabilirsiniz

Son günlerde basında önemli bir yere sahip olan hatalı basılan paralara bir yenisi daha eklendi. 50 ve 200 TL’lik banknotların ardından 5 TL’lerde de basım hatası olduğu ortaya çıktı. Koleksiyoncuların ilgisini çekeceğini düşünen vatandaşlar, hatalı basılan 5 liraları 50 bin TL’ye satışa koydu.

Google Haberlere Abone ol
Bu 5 TL’nin değeri 50 bin TL. Sizin cebinizde de olabilir. Cebinde 5 Lira olanlar dikkat. Hemen kontrol edin 50 bin lira sahibi olabilirsiniz - Resim: 1

Basım hatası olan paralar sık sık gündeme gelmeye devam ediyor. Koleksiyoncuların ilgisini çekeceği düşünülen yanlış basım paralar, pek çok platformda satışa sunuluyor. Bunlardan biri olan 5 liraları 50 bin TL’ye satışa koyuyorlar.

5 TL’lik Banknot 50 Bin TL’ye Satışta

Van’ın merkez İpekyolu ilçesinde yaşayan Sezgin Yılmaz, yaptığı alışveriş sonrasında aldığı 5 TL’nin hatalı basıldığını fark etti. 5 TL’nin sağ üst köşesindeki 5 rakamının yarısının olmadığını gören Yılmaz, banknotu Merkez Bankası’na götürerek hatalı basım olduğunu öğrendi. Koleksiyonerlerin ilgisini çekeceğini düşünen Yılmaz, 5 TL’lik banknotu 50 bin TL’ye satışa çıkardı.