Brent petrol 80 dolara geriledi. Türkiye'de akaryakıt fiyatları neden düşmüyor? Geçtiğimiz yıl bugün 9.74 lira olan motorin bugün 23.91 kuruş!

Brent petrol fiyatları düşmeye devam ediyor. Dünya piyasalarında 80 dolara kadar gerileyen brent petroldeki indirim eş zamanlı olarak Türkiye'de pompalara yansımıyor. Artışlar hemen benzin ve motorin fiyatlarına zam olarak yansırken düşüşlerin fiyatları etkilememesi vatandaşı isyan ettirdi. Geçtiğimiz yıl bugün motorin fiyatı 9.74 iken, bugün brent petrol daha ucuz olmasına rağmen motorin litresi 23.91 liraya satılıyor. Aradaki fark neredeyse yüzde 300!

Google Haberlere Abone ol
Brent petrol 80 dolara geriledi. Türkiye'de akaryakıt fiyatları neden düşmüyor? Geçtiğimiz yıl bugün 9.74 lira olan motorin bugün 23.91 kuruş! - Resim: 1

Brent petrol dünya piyasalarında 80 dolar seviyelerine kadar geriledi. Türkiye'de akaryakıt fiyatlarına brent petrol fiyatlarındaki en ufak yükseliş hemen yansıyor; ancak düşüş trendlerinin benzin ve motorin fiyatlarına yansıması zaman alıyor.

Bu gece yarısı yapılacak motorin fiyatlarındaki indirim sonrası Türkiye'deki güncel akaryakıt fiyatları şöyle oluşacak: Motorinin litresi 23 lira 03 kuruş, benzin fiyatı 20 lira 17 kuruşa ve LPG litre fiyatı da 10 lira 19 lira.

Kaynak: Medyatava