Borsa İstanbul'un düşeceği seviyeyi açıkladı. İslam Memiş'ten borsada yatırımı olan, borsaya girmek isteyenlere önemli uyarı

Borsa İstanbul'da ocak ayının sonunda itibaren başlayan düşüş sürerken, hisse senedi sahibi olanlar da borsanın daha ne kadar düşeceğini merak ediyor. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş'ten bununla ilgili bir açıklama geldi ve Memiş, endeksin dip seviyesini açıkladı.

Google Haberlere Abone ol
Borsa İstanbul'un düşeceği seviyeyi açıkladı. İslam Memiş'ten borsada yatırımı olan, borsaya girmek isteyenlere önemli uyarı - Resim: 1

Medyatava TV'nin konuğu olan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş'ten dolar, kripto para ve Borsa İstanbul için çok önemli uyarılar geldi...

İşte Memiş'in açıklamaları...

Gram altın TL fiyatı yeni bir rekor tazeledi ekranlarda ; 1175 lira seviyesi görüldü ama Serbest piyasalarda Kapalı Çarşı piyasasında 1195 lira seviyesi görüldü. Bu da 1114 lira seviyesinde yıla başlayan gram altın TL fiyatının 3 haftalık zarfı içinde gramında 81 liralık bir değer artışıyla 1195 liraya bugün yükseldiğini gördük.

%8,5 %9 civarında bir değer artışı var 3 haftalık süre içinde, burada altın yatırımcısına da şu uyarılarda bulunuyoruz, diyoruz ki; yükselişler bitmedi, bu yıl altın tarafında ve gümüş tarafında rekor duymaya devam edeceğiz yani bu cümleyi çok sık duyacağız ,çünkü yukarıda orta ve uzun vadede gram altın TL fiyatında 1280,1350,1450,1500 hatta 1550 rakamlarını görebiliriz.

O yüzden de altın bulunduran yatırımcısı satmak için çok heyecanlı olmamalı, çok sabırsız olmamalı yukarıda daha çok alanlarımız var, yıllık bazda ama düşüş yönündeki bu sürece baktığımız zaman da düşüş sürecindeki trendimiz önümüzdeki 2 hafta boyunca gram altın TL fiyatında; aşağıda 1150 lira seviyesi var .

Özellikle ons altında bir düşüş beklentimiz var, ons altında 100 dolarlık bir trend var, özellikle altın ons fiyatı 1825 dolar seviyesinden yıla başladı. Bugün 1942 dolar seviyesine kadar yükseldiğini görüyoruz, altının ons fiyatında 2350 ,2500 dolar seviyesine kadar da bir yükseliş ön gördüğümü söyleyebilirim ,altın ons fiyat yıllık bazda trendin yukarı yönlü olduğunu söyleyebilirim.

BORSA NE OLACAK?